TÜBİTAK’ tan 27 Personel Alımı

Güncellenme Tarihi:

6 Mayıs 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan iş ilanına göre TÜBİTAK Bilişim Ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezine (Bilgem) Bağlı Test Ve Değerlendirme Başkan Yardımcılığı (TDBY) bünyesinde görevlendirmek üzere personel alınacağı duyuruldu. Söz konusu iş ilanında Kocaeli ilinde görevlendirilecek AR-GE (Araştırmacı) personel sayısının toplamda 27 kişi olacağı belirtildi. Nasıl başvuru yapılacak? Başvuru tarihi ne zaman? Başvuru şartları neler? İşte detaylar.

TÜBİTAK Bağlı Test Ve Değerlendirme Başkan Yardımcılığı bünyesinde istihdam edilecek 27 personel alımı için başvurular https://kariyer.sage.tubitak.gov.tr/UI/SSS.aspx internet adresinden 27 Mayıs 2019 tarihine kadar yapılacak.

AR-GE personeli 5 kişi için; Lisans Bölümleri Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik – Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Matematik Mühendisliği veya Matematik bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olanlar başvurabilir.

AR-GE personeli 17 kişi için; Lisans Bölümleri Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Elektronik Mühendisliği, Elektrik – Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Fizik Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olması isteniyor.

AR-GE personeli 5 kişi için; Lisans Bölümleri Fizik, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik – Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Elektronik Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2018 – 2019 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak şartı aranıyor.

Başvuru süreci şu şekilde işlemektedir:

Başvuru süreci özgeçmiş oluşturulması ve bilgilerin doldurulması ile başlamaktadır. Özgeçmiş bilgileri doldurulduktan sonra ilgili ilanlara başvuru gerçekleştirilebilir.

Özgeçmiş bilgilerinin tamamının doldurulması zorunlu değildir. Yapılan başvurular oluşturulmuş özgeçmişinizde girdiğiniz veriler üzerinden değerlendirilmektedir.

Sistemsel olarak sadece kullanıcının profil fotoğrafı yüklenmesi zorunlu kılınmıştır. Profil Fotoğrafı Özgeçmişten farklı olarak Profil sayfasında yüklenmelidir.

Bir başvuru yapıldıktan sonra, özgeçmişinizde yapılan değişiklikler başvurulan özgeçmişi değiştirmemektedir. Yapılan değişikliklerin etkin olabilmesi için başvurunun geri alınması ve güncellenen özgeçmişle yeniden başvurulması gerekmektedir.

Özgeçmiş Belgeleri

Özgeçmiş Bilgilerini doldururken sistem sizden ilgili evrakları yüklemenizi isteyecektir. Bu noktada sisteme yükleyeceğiniz dosyalarla ilgili olarak;

Nüfus cüzdan fotokopisi ve profil fotoğrafı olarak yükleyeceğiniz vesikalık fotoğraf JPEG ( .jpg ) formatında olmalıdır.

Sınav sonuç belgeleri, not dökümü ( Transkript ), varsa diploma ve denklik belgeleri, sertifika ve eğitim belgeleri, çalışma belgesi ve hizmet dökümü PDF ( .pdf ) formatında olmalıdır.

Yüklenecek dosyaların boyutu 5 MB’tan büyük olmamalıdır.

İlanı Görmek İçin Tıklayınız.

Siz de Yorum Ekleyin

Lütfen Yorumunuzu Giriniz!
Lütfen Adınızı Giriniz